Periodontologia

Co to jest periodontologia?

Periodontologia jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Przez pojęcie „przyzębie” rozumiemy zespół tkanek utrzymujących ząb w zębodole, tj. dziąsło, ozębną, kość wyrostka zębodołowego wraz z okostną i cement korzeniowy. W ramach leczenia periodontologicznego oferujemy niechirurgiczne leczenie zapaleń dziąsła i zapaleń przyzębia oraz chirurgiczne leczenie zapaleń przyzębia.

Niezbędnym elementem w leczeniu choroby przyzębia jest motywacja pacjenta do prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, na co kładziemy szczególny nacisk. To właśnie samodyscyplina pacjenta w połączeniu z okresowo wykonywanymi i odpowiednio dobranymi zabiegami na przyzębiu mogą doprowadzić do zatrzymania choroby przyzębia i eliminacji stanu zapalnego.

Leczenie periodontologiczne w ORTODENT to wysoce estetyczne i precyzyjne zabiegi oparte na wiedzy i doświadczeniu

Leczenie periodontologiczne w ORTODENT

W naszym gabinecie prowadzimy również zabiegi z zakresu chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej. Są to wysoce estetyczne i precyzyjne zabiegi, które mogą być określone mianem chirurgii plastycznej dziąseł.

Zabiegi te mają na celu m.in. pokrycie recesji, tj. odsłoniętych powierzchni korzeni zębów, czy pogrubienie dziąseł przed leczeniem ortodontycznym, gdy planowany jest np. ograniczony ruch dolnych siekaczy w kierunku wargowym.

FAQ

Lekarz radzi, odpowiada na pytania
– Lek. dent. Specjalista ortodoncji Marcin Derwich