Dr n. med.
Specjalista ortodoncji

Marcin Derwich

Ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z najwyższym wynikiem. Po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji. W 2020 roku uzyskał z wyróżnieniem  tytuł doktora nauk medycznych za pracę pod tytułem : „Ocena morfologii stawów skroniowo-żuchwowych oraz zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych w badaniu tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT) u pacjentów przed leczeniem ortodontycznym”. 

Jako jedna z dwóch osób w Polsce posiada elitarny tytuł Fellow of The Charles H. Tweed International Foundation. Jest członkiem Międzynarodowej Fundacji Charlesa Tweeda w Arizonie (USA) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Ponadto jest autorem wielu publikacji naukowych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym o tematyce ortodontycznej, a także aktywnym recenzentem prestiżowego magazynu naukowego Medical Science Monitor w zakresie stomatologii. 

Uczestniczył w blisko ponad 100 szkoleniach, kursach i kongresach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, w tym m.in. w USA (Tweed Study Course w Arizonie, Orthodontics and Orthognathic Surgery A Comprehensive Interactive Advanced Facial Reconstruction Course w Kalifornii), Niemczech (Benefit User Meeting w Dusseldorfie) oraz we Włoszech (Periodontologiczno-implantologiczna koncepcja prof. Giovanni Zucchelli w Bolonii).

Ortodoncja jest dla niego nie tylko pracą, ale przede wszystkim drogą życiową i niekończącą się fascynacją, nie ma dla niego większej radości niż piękny, zdrowy uśmiech pacjentów, którzy poza wspaniałym uśmiechem, zyskują radość i pewność siebie.  Również z wielką precyzją, zaangażowaniem i pasją wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, periodontologicznej oraz śluzówkowo-dziąsłowej.

Cechuje go skrupulatność, empatia oraz wysoka kultura osobista. W wolnym czasie uwielbia podróżować z żoną i córką, odkrywając nowe miejsca i poznając nowych ludzi.

Dr n. med. Marcin Derwich wykonuje zabiegi z zakresu:

Ortodoncja
Chirurgia
Periodontologia

Certyfikaty